O nas

Siódmy Talent – kim jesteśmy?

Jesteśmy kameralnym ośrodkiem psychoterapii i rozwoju osobowości na warszawskim Mokotowie.

Prowadzimy psychoterapię dorosłych i dzieci, coaching oraz warsztaty rozwoju osobistego. Projektujemy i prowadzimy również programy rozwojowe/szkolenia dla pracowników firm i organizacji.

W ramach działalności publicznej, zajmujemy się szeroko rozumianą edukacją na rzecz zdrowia psychicznego, rozwoju osobowości i poprawy jakości życia. Publikujemy artykuły, mające na celu popularyzację wiedzy psychologicznej oraz organizujemy wykłady i inne wydarzenia.

Należymy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) oraz Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu (PTPP). Łączą nas zainteresowania, twórcze podejście do świata, a przede wszystkim przekonanie o tym, że psychologia i jej praktyczne zastosowania takie jak psychoterapia i rozwój osobisty, są ważnymi drogami do przemiany nas samych i świata wokół nas.

Dlaczego SiódmyTalent?

Siódmy talent,  jest czymś co aktualnie potrzebujemy do naszego rozwoju. Każdy z nas odkrywa to indywidualnie. Dla każdego mogą to być zupełnie różne sprawy, decyzje czy umiejętności. Wiemy, że warto wyruszyć na poszukiwania, choć nie zawsze wiemy, dokąd nas one doprowadzą. Jak przekonuje nas praca z klientami – obecność, uwaga i wymiana doświadczeń z innymi są w tej podróży bardzo pomocne.

 

Zgłoś się do nas jeśli:

  • potrzebujesz konsultacji, porady lub wsparcia psychologicznego
  • poszukujesz kierunku rozwoju i inspiracji
  • doświadczasz stresu, trudności w życiu osobistym lub zawodowym
  • jesteś w kryzysie spowodowanym nagłą zmianą lub stratą (np. pracy, związku, bliskiej osoby, zdrowia)
  • chcesz żeby Tobie żyło się lepiej z innymi a innym lepiej z Tobą
  • masz przed sobą ważną decyzję
  • chcesz bardziej poznać siebie, odkryć swoje możliwości, przekonania, wartości i to co dla Ciebie ważne

***

Każdy z nas ma w sobie różne talenty. Niekiedy wystarczy chwila by je poznać i wiedzieć, które i jak chcemy rozwijać. Czasami jednak potrzebujemy przeznaczyć nieco więcej czasu i wysiłku by je odnaleźć. Odkrycie właściwego kierunku to zazwyczaj początek drogi. Niekiedy zdarza nam się błądzić, ale każde doświadczenie może być uczące. Do realizacji talentów w świecie potrzebujemy zaufania do siebie, wytrwałości i cierpliwości. Potrzebujemy też innych, aby móc lepiej poznać siebie, otrzymać wsparcie i znaleźć inspirację do dalszego rozwoju. Przestrzeń do której zapraszamy tworzymy właśnie w tym celu. Siódmy Talent to projekt, który powstał ze wspólnej pasji uczenia się, poznawania siebie, innych oraz świata.

***

„Strzały i łuk to narzędzia i środki. Strzelec to człowiek, który by osiągnąć cel, prawidłowo winien użyć środków. Człowiek szlachetny kryje środki w swojej własnej osobie. Czeka na czas i wtedy działa. Jakżeby wtedy wszystko nie miało się udać? On działa i jest wolny. Tak jest z człowiekiem, który działa, przygotowawszy środek.”
Konfucjusz